Influencerzy wieluń

Influencerzy

Kim są tajemniczy influencerzy?
Zjawili się w sieci ni stąd ni zowąd i nieoczekiwanie i zawojowali najnowszymi mediami. Z każdej strony słyszy się coś o influencerach, lecz mało kto może znakomicie wyjaśnić czym się oni zajmują i skąd niespodziewanie wzięli się w necie.
Influencer to osoba, która działa aktywnie w sieci, używając na co dzień wszelkiego rodzaju social media. Może wobec tego funkcjonować ona na instagramie, youtube, albo na blogach, ale zdecydowanie z reguły fenomen ten ma miejsce na instagramie. Osoba, którą nazywa się mianem influencera, z reguły otrzymuje dane towary za darmo i ma na celu wypróbować go, a potem zareklamować. Reklama polega na tym, że pisze ona na swoim koncie na instagramie, albo nagrywa pobieżny filmik, na temat plusów płynących z stosowania danego artykułu. Przeważnie od influencerów oczekuje się tego, aby przedstawili oni dany towar od jak najlepszej strony. Mało, która firma zgadza się na obiektywną opinię i recenzję, przez co po wielokroć mówi się, że influenerzy bajerują. 
Tak jednakże nie jest, bowiem przecież influencer sam rozsądza o tym który produkt przyjmie oraz zareklamuje. Nie musi zatem sytuować na swoim koncie treści sprzecznych z tym co chciałby przekazywać. Nie ma żadnego sposobu, żeby jakaś firma zmusiła influencera do przyjęcia od nich artykułu a przy tym opisania go w pozytywny sposób. Właśnie dzięki temu, influencerzy mają pewne pole manewru oraz swobody i nie potrzebują zgadzać się na wszystkie sugerowane im wytyczne. To wyraźnie działa na ich pożytek i obfitą przewagę.